logo su medaliu

Internetinė bankininkystė
ebankininkyste
Elektroninė prekyba
eprekyba
„Sodros“ paslaugos
sodra
Laisvalaikis
Laisvalaikis
E. valdžios paslaugos
evaldzia
Elektroninis parašas
elparasas
E. sveikatos paslaugos
sveikatos prieziura
Saugumas internete
meskis 56x59
Darbo biržos paslaugos
darbo birza
Pasitikrinkite žinias
testai
Paslaugų valdymas internetu
paslaugos
Elektroninis deklaravimas
deklaravimas

Naujausieji įvykiai

Tarptautinio tyrimo metu atliko Lietuvos suaugusiųjų įgūdžių vertinimo ir palyginimo rezultatai

Nuo 2011 metų Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) atliekamame suaugusiųjų įgūdžių tyrime (angl. Programme for the International Assessment of Adult Competencies, PIAAC) 2014-2015 m. etape dalyvavo ir Lietuva. Šis tyrimas laikomas išsamiausiu kada nors vykdytu suaugusiųjų gebėjimų tyrimu, padedančiu susidaryti vaizdą apie suaugusiųjų gebėjimus trijose įgūdžių srityse:

  • skaitymo įgūdžių (raštingumo);
  • matematinio raštingumo;
  • problemų sprendimo technologijų pagalba.

Asociacijos “Langas į ateitį” vykdomas projektas “0101 karta” ragina rinktis IT karjerą

IT žinių ir jų taikymo gebėjimų svarba šiandien yra nuolat akcentuojama kalbant apie šalies ekonomikos konkurencingumą Europoje ir gerėjančios gyvenimo kokybės užtikrinimą.

Asociacijos „Langas į ateitį“ vykdo tarptautinį projektą kartu su dar 5 šalimis: Latvija, Kroatija, Italija, Kipru ir Turkija. Projekto metu atliktas tyrimas atskleidė, kad jaunimas savo gebėjimus naudotis informacinėmis ir ryšių technologijomis gerokai pervertina. Jie turi bazines žinias: naudojimasis internetu, socialiniai tinklai, bendravimas ir dalinimasis failais, tačiau jiems trūksta darbo rinkoje reikalingų įgūdžių, ypač tų, kurie reikalingi su IT susijusiose karjerose.

Naujas specialistų rengimo modelis Lietuvos darbo rinkai

Lietuvoje, kaip ir kitose Europos šalyse nuolat auga informacinių technologijų specialistų (IT) paklausa, o jų stygius stabdo šio sektoriaus plėtrą ir investicijas šalyje. Asociacija „Langas į ateitį“ 2016 m. balandžio 7 d. Vilniaus teritorinės darbo biržos kvietimu pasiūlė kelius šiai problemai spręsti ir pristatė jos Lietuvoje vykdytą projektą „Pradėk IT karjerą“ (angl. „Fit4Jobs“).

Daugiau skaitykite FIT4JOBS - naujas specialistų rengimo modelis Lietuvos darbo rinkai

GOW2015 banner 250x250 LT eskillsŠiais metais kovo 23-29 dienomis tradiciškai vyks tarptautinė „Interneto savaitė 2015“ (Get Online Week 2015) Iniciatyva siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į naujų technologijų ir interneto teikiamą naudą bei plačias pritaikymo galimybes; raginti jaunimą studijuoti bei siekti karjeros IT srityje.  Šiam tikslui įgyvendinti 26 Europos šalyse rengiami kūrybiniai konkursai, motyvaciniai renginiai, kviečiama pasitikrinti savo IT  žinias ir kt veiklos. Asociacija „Langas į ateitį“ jau šeštus metus koordinuos šios iniciatyvos veiklas Lietuvoje.

 

Kviečiame tapti šios europinės iniciatyvos dalyviais! Kaip galite tai padaryti?


1) Užsiregistruoti „Interneto savaitės 2015“ dalyvių skaičiuoklėje: http://www.getonlineweek.eu/register .

Šia skaičiuokle lengvai konkuruojame su kitomis šalimis dalyvėmis. Kiekvienais metais Lietuva užima garbingą antrąją vietą po Latvijos. Gal šiemet visgi bus kitaip? :)

Rezultatus galėsite pamatyti čia.


yourock banner2) Sukurti savo profilį ES jaunuoliams  skirtame naujame  profesiniame soc. tinkle http://yourock.jobs 

YouRock“ – tai jaunimo profesinis socialinis tinklas/gyvenimo aprašymo pradžiamokslis, kuris labai pravers ieškant darbo vasarai ar pabaigus mokyklą. Jaunuoliams siekiama parodyti, kad jie turi darbo įgūdžių, kurie dažnai slypi kasdienėse veiklose, ir suteikti jiems priemonių aprašyti šiuos įgūdžius darbdaviams suprantama kalba. Sudaromas jaunuolio kompetencijų deimantas ir išryškinamos jo stipriosios savybės.
„YouRock“ sukurtas 2013 m. siekiant padidinti jaunų 16-25 m. žmonių įsidarbinimo galimybes. Daugiau http://yourock.jobs/lt/apie-mus


skillage banner 3) Atlikti jaunuoliams skirtą tačiau ir suaugusiems smagiai sprendžiamą testą, ar yra pasirengę darbo rinkai www.skillage.eu (pasirinktina lietuvių kalba)

„Skillage“ vertina darbui reikalingus IKT įgūdžius. Tai 15 klausimų su pateikiamais atsakymų variantais, kurie paskatins testo dalyvius susimąstyti, ką jie turi mokėti ir išmanyti informacinių technologijų srityje, jei norės turėti darbą. Manome, kad ši veikla motyvuos tobulinti savo įgūdžius. :)


4) Pasimatuoti savo IKT žinias atlikdami ir mūsų kurtus žinių vertinimo testus. Juos rasite čia.

5) www.epilietis.eu kviečia neįgudusius interneto vartotojus savarankiškai išmokti naudotis populiariausiomis e. paslaugomis.

 

 

Šių metų „Interneto savaitė“ turi dvi kryptis:

1.    Skaitmeniniai įgūdžiai. Tema skirta skatinti jaunimą tobulinti e.įgūdžius, reikalingus darbui. Veiklos orientuotos į IT specialybių žinomumo didinimą, asmeninio CV kūrimo internete ir pasirengimo karjerai.
2.    Skaitmeninė įtrauktis. Ši iniciatyvos kryptis skirta visiems vis dar nepatyrusiems kompiuterio ir interneto vartotojams. Ja siekiama padrąsinti ir palaikyti pradedančiuosius, supažindinti juos su aktualiausiomis e. paslaugomis, vaizdaus turinio internete kūrimo įrankiais.

 

Renginių kalendorius

Kovo 18 d. Kauno informacijos technologijų mokymo centre paskaita „Kaip elektroninėje erdvėje būti saugiam?“
Kovo 20 d.

Vilniaus jaunimo darbo centro ciklo „Planuok karjerą atsakingai“ susitikimai su darbo ieškančiais jaunuoliais bei vyrensiųjų klasių moksleiviais. Tema „Tavo įvaizdis internete. Socialinio tinklo YouRock.Jobs pristatymas.
Kovo 24 d. Susitikimas su Lietuvos edukologijos universiteto socialinės pedagogikos studentais.
Kovo 25 d.  Vilniaus kooperacijos kolegijos organizuojamas konkursas studentams „IT 2015“
Kovo 23-27d. „Karjeros dienos“ Santaros vidurinėje mokykloje

Kovo 23-29d. Projekto „Pradėk IT karjerą“ dalyvių atrankos

 Kovo 23-29d. YouRock.Jobs pristatymas nevyriausybinėse jaunimo organizacijose

 Kovo 23-29d. YouRock.Jobs pristatymas Lietuvos mokyklose

Kovo 23-31d. 16 Lietuvos savivaldybių projekto „Pasitikėk savimi“ dalyviai stiprins darbui reikalingus IT įgūdžius, išbandys YouRock.Jobs

 

 

Iniciatyvos atpažįstamumo ženklai

„Interneto savaitės 2015“ logotipas

„Interneto savaitės 2015“ skydelis 250x250px

„Interneto savaitės 2015“ plakatas

 

 

„Interneto savaitės 2015“ partneriai: Nacionalinės Skaitmeninės koalicijos nariai, Lietuvos darbo birža, Lietuvos viešosios bibliotekos.


2014 metų iniciatyvos veiklos ataskaitą galite rasti čia (ENG)


Daugiau informacijos apie šią iniciatyvą rasite www.getonlineweek.eu

Dabar svetainėje 11 svečiai (-ių) ir narių nėra

gen0101

eSCOUTS skydelis GIF

  "Langas į ateitį" svetainė

 logo eskills   LTV-190x100