Socialinio draudimo paslaugos internete

Išsamią informaciją apie „Sodrą“ ir valstybinį socialinį draudimą Lietuvoje galima rasti interneto svetainėje http://www.sodra.lt. Informacija joje suskirstyta pagal „Sodros“ klientų tikslinių grupių – apdraustųjų, draudėjų, išmokų gavėjų – poreikius. Iš šios svetainės galite taip pat parsisiųsti socialinio draudimo bei prašymų pažymoms gauti formas.

s1

„Sodros“ svetainės paslaugų gyventojams srityje galima gauti informaciją apie “Sodrai” sumokėtus mokesčius, paskirtą ar prognozuojamą senatvės pensiją, kitas išmokas.

Norint gauti atsakymą į rūpimą klausimą nebūtina atvykti į „Sodros“ teritorinį skyrių ar skambinti telefonu: galite kreiptis svetainėje nurodytu e. pašto adresu ar užpildyti ten pateiktą klausimų ir komentarų anketą.

Kaip naudotis „Sodros“ elektronine gyventojų aptarnavimo sistema (EGAS)?

Tą išsiaiškinsite svetainėje susiradę pagalbą:

  1. Svetainėje http://www.sodra.lt pasirinkite „Gyventojų portalą“, jame – „Gyventojo sritį“;
  2. „Gyventojo srities“ kairėje pusėje paspauskite nuorodą „Kaip naudotis EGAS“;

 

egas

  1.  gausite pagalbos turinį, kur galėsite pasirinkti norimą temą.

hlp

Pavyzdžiui, paspaudę nuorodą Kaip pildyti naują prašymą?, sužinosite, kaip kaip e. būdu pateikti prašymą ligos ar kt. pašalpai gauti.

hlp-prasymas

 

Prisijungimas

1. Svetainėje http://www.sodra.lt pasirinkite „Gyventojų portalą“, jame – „Gyventojų sritį“;
2. po to Jūsų tapatybė nustatoma jungiantis per savo internetinę bankininkystės sistemą arba pateikus savo e. parašą. Pasirinkite savo banką arba kitokį prisijungimo būdą;

Skaityti daugiau...

Duomenų gavimas

Prisijungus prie e. "Sodros", galima sužinoti apie “Sodrai” sumokėtus mokesčius, paskirtą ar prognozuojamą senatvės pensiją, kitas išmokas.

1. Kairiajame meniu pasirinkite pageidaujamą punktą, pavyzdžiui, Nauja suvestinė;

Skaityti daugiau...