Mokesčius už įvairias paslaugas rekomenduojama mokėti ne vietiniu pervedimu, o pagal banko parengtus ruošinius.

1. Viršutiniame meniu pasirinkite skiltį Mokėjimai, po to – Įmokos ir mokesčiai.

 

2. Jei jau esate anksčiau susikūrę mokėjimo kam nors ruošinį, jį pasirinkite. O jei ne, išsirinkite įmonę arba mokestį iš sąrašo ir paspauskite greta jo esančią nuorodą Mokėti. Skirtinguose šalies regionuose paslaugas teikiančios įmonės ir jų mokesčių formos gali skirtis. Pavyzdyje išskleistas Kauno regiono paslaugų tiekėjų sąrašas.

SEB bankas Rodyti visas imones mygtukas-

Galima pasinaudoti paieška ir paieškos langelyje įrašyti bent dalį tiekėjo ar mokesčio pavadinimo. Pavyzdžiui, atsiskaitymo knygelė. Paspauskite Ieškoti. Greta reikiamo mokesčio spragtelėkite nuorodą Mokėti.

SEB bankas atsiskaitymo knygele-

 

3. Užpildykite atvertą blanką. Žvaigždutėmis ( * ) pažymėti laukai, kuriuos būtinai turite užpildyti.

SEB bankas atsiskaitymo knygele moketi-

4. Jei norite įrašyti blanką kaip ruošinį (kitą mokėjimą galėsite atlikti jo pagrindu), pažymėkite varnele Išsaugoti ruošinių sąraše, įveskite ruošinio pavadinimą ir spragtelėkite nuorodą Tęsti.
5. Dar kartą patikrinkite įvestus duomenis. Jei jie teisingi, patvirtinkite mokėjimą taip pat, kaip vietinio pervedimo atveju.

Kitą kartą, panašų mokėjimą galėsite atlikti pasirinkdami tą patį ruošinį. Rengdami naują mokėjimą, galėsite taisyti ruošinyje esančius duomenis.

Labai patogu pagal ruošinį mokėti už komunalines paslaugas – nereikia perrašyti jau apmokėto mėnesio skaitiklių rodmenų ir tarifų, o skirtumai ir sumos skaičiuojami automatiškai.

 

Dar vienas pavyzdys – apmokėjimas už ryšio paslaugas.

SEB bankas atsiskaitymo knygele imonei-

 

Už daugelį paslaugų galima apmokėti automatiškai, internetu sudarius tiesioginio debeto sutartis.