Šių metų gegužę Skaitmeninių įgūdžių ir užimtumo informavimo svetainė https://digital-skills-jobs.europa.eu/ (DSJP) pažymi ketverių metų veiklos sukaktį. Per šiuos metus ji tapo vienu iš svarbiausių skaitmeninių įgūdžių ir užimtumo informacijos šaltinių Europoje, prisidedančiu prie gyventojų skaitmeninių gebėjimų stiprinimo ir konkurencingumo didinimo. DSJP veikla prisideda prie „Skaitmeninės Europos“ programos tikslų ir padeda įgyvendinti Skaitmeninio dešimtmečio siekius.
Svetainė yra svarbus informacijos šaltinis visiems – piliečiams, darbuotojams, švietėjams, politikos formuotojams ir verslo atstovams. Joje skelbiama informacija daugiausia anglų kalba apie daugiau nei 300 mokymų ir 16 mokymosi krypčių, pritaikytų skirtingiems įgūdžių lygiams ir profesiniams profiliams. Taip pat čia sužinosite apie nacionalines ir ES skaitmenines strategijas, rasite informacijos apie renginius, ekspertų nuomones bei skaitmeninių technologijų tendencijas Europoje, per 200 gerosios patirties pavyzdžių ir 80 organizacijų iniciatyvų.
Švietėjai, organizacijų ir bendruomenių atstovai turi galimybę prisijungti prie dinamiškos bendruomenės, vienijančios daugiau nei 15 000 narių, tarp kurių yra pedagogai, valdžios institucijos, verslo atstovai ir pilietinės visuomenės organizacijos. Čia galima ne tik dalytis patirtimi ir įžvalgomis, bet ir atrasti naujas bendradarbiavimo galimybes, mokymosi išteklius bei skaitmeninių įgūdžių ugdymo iniciatyvas.
Per pastaruosius dvejus metus svetainė nuolat plėtė savo veiklą ir įgyvendino naujas iniciatyvas:
- 2023 m. DSJP tapo Kibernetinio saugumo įgūdžių akademijos dalimi, padedančia įveikti kibernetinio saugumo specialistų trūkumą ir stiprinti ES skaitmeninį atsparumą;
- 2024 m. pradėtas skaitmeninių įgūdžių diskusijų ciklas – tai 30 minučių trukmės internetiniai pokalbiai su ekspertais apie skaitmeninių įgūdžių tendencijas, iššūkius ir galimybes Europoje;
- svetainėje įdiegtos užklausos dėl partnerystės ir išmanios turinio rekomendacijos, padedančios vartotojams lengviau rasti jiems aktualiausią informaciją.
Jau netrukus vyksiantys tradiciniai Europos skaitmeninių įgūdžių apdovanojimai atrinks ir įvertins sėkmingas iniciatyvas, prisidedančias prie skaitmeninių kompetencijų ugdymo.
DSJP ir toliau siekia kurti skaitmeninius gebėjimus stiprinančią erdvę, kurioje kiekvienas gali rasti aktualią informaciją, mokymosi galimybes ir bendradarbiavimo partnerius.
Nacionalinė skaitmeninė koalicija Lietuvoje skatina mokytis
DSJP iniciatyvą ir skaitmeninių įgūdžių plėtrą Lietuvoje aktyviai remia Nacionalinė skaitmeninė koalicija (NSK), vienijanti valstybines institucijas, verslo organizacijas, akademines įstaigas ir nevyriausybines organizacijas. NSK ne tik skatina skaitmeninių kompetencijų ugdymą, bet ir užtikrina, kad gyventojai turėtų prieigą prie aktualių skaitmeninių išteklių, padedančių tobulėti ir prisitaikyti prie skaitmeninės transformacijos iššūkių.
Bendradarbiaudama su Skaitmeninių įgūdžių ir užimtumo informavimo sistema (DSJP), NSK siekia sudaryti sąlygas Lietuvos gyventojams naudotis aukštos kokybės mokymosi ištekliais ir informacija.
„Nuolatinis skaitmeninių įgūdžių ugdymas yra būtinas kiekvienam, siekiančiam efektyviai veikti šiuolaikinėje technologijų aplinkoje,“ — pabrėžia asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Rita Šukytė. —„Nacionalinės skaitmeninės koalicijos svetainėje www.skaitmeninekoalicija.lt lietuvių kalba siūlomi mokymosi ištekliai suteikia galimybę kiekvienam savarankiškai gilinti žinias, tobulėti ir įgyti praktinių skaitmeninių įgūdžių. Turinys pritaikytas įvairiems poreikiams, todėl naudotis juo gali tiek pradedantieji, tiek patyrę vartotojai.“
NSK svetainė yra informacijos centras visiems, kurie ieško mokymosi išteklių, švietimo partnerių ar bendradarbiavimo galimybių skaitmeninių įgūdžių srityje. Čia NSK nariai ir organizacijos dalijasi žiniomis, skelbia aktualią DSJP partnerių bei Europos Komisijos informaciją apie kompetencijų tobulinimo programas, dotacijas bei strategijas.
Europos šalių skaitmeninių koalicijų informavimo veiklas remia projektas „Skaitmeninio dešimtmečio lyderiai“, kurį Lietuvoje įgyvendina asociacija „Langas į ateitį“, finansuojama pagal Skaitmeninės Europos programą. Šis projektas padeda dar labiau stiprinti skaitmeninių įgūdžių sklaidą bei didinti jų svarbą visuomenėje.
NSK inf.