Bendruomenėms

Bendruomenė (t.y. gyvenamosios vietovės bendruomenė) – savivaldybės gyvenamosios vietovės (jos dalies arba kelių gyvenamųjų vietovių) gyventojai, susieti bendrais gyvenimo kaimynystėje poreikiais bei interesais ir tenkindami šiuos poreikius bei interesus veikiantys įvairiomis tiesioginio dalyvavimo formomis (susirinkimas, viešas svarstymas, apklausa, veikla per savo atstovus, bendruomeninės organizacijos ir kt.) (kaip tai numatyta Lietuvos Respublikos finansų ministro 2014 12 30 įsakymu Nr. 1K-499, patvirtintame „2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos stebėsenos rodiklių skaičiavimo apraše“ bei Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme).


KAS gali dalyvauti projekte „Prisijungusi Lietuva“?

Gyvenamosios vietovės bendruomenės, kurios:

  • nori mokytis, tobulėti, susipažinti su šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis;
  • yra registruotos Juridinių asmenų registre;
  • lankosi netoliese esančioje bibliotekoje;
  • mėgsta dalyvauti renginiuose, bendrauti, kurti, laimėti prizų.

KAIP prisijungti prie projekto?

Registruokite savo bendruomenę dalyvauti projekte čia.


KUR vyks veiklos, skirtos bendruomenėms?

Renginiai bendruomenių atstovams, bendruomenių skaitmeniniams lyderiams vyks Lietuvos bibliotekose, o į bendruomenės šventę, jei pakviesite, projekto „Prisijungusi Lietuva“ komanda atvyks pati!


KADA startuos bendruomenėms skirtos veiklos?

Bendruomenėms skirtų projekto veiklų preliminarios datos šiame paveikslėlyje:

veiklos

KODĖL bendruomenei verta dalyvauti projekte?

  • Tikime, kad Jūsų bendruomenėje yra daug žmonių, besinaudojančių informacinėmis ir ryšio technologijomis. Kiekvieno jų šios srities patirtis ir įgūdžiai yra labai skirtingi. Pasiūlysime veiklų norintiesiems įgūdžius patobulinti, o taip pat padėsime sužinoti, kaip saugiai naudotis internetu, kaip atskirti netikras naujienas ir pan. Geriausius skaitmeninius įgūdžius turintį Jūsų bendruomenės narį pakviesime tapti skaitmeniniu lyderiu, galinčiu konsultuoti kitus narius ir taip kelti Jūsų bendruomenės skaitmeninių žinių lygį. Mainais už šią veiklą pasiūlysime jam darbo priemonę – planšetę.
  • Galėsite „pasimatuoti“ savo bendruomenės skaitmeninius gebėjimus ir juos pagerinti.
  • Pasiūlysime puikų šansą pasinaudoti internetine erdve savo bendruomenės veiklai plėsti. Jeigu apie tai negalvojote ar tokią mintį buvote atidėję dėl kitų priežasčių – kviečiame tai padaryti jau dabar! Kodėl? Nes pakviesime bendruomenes teikti paraiškas e. prizui laimėti ir 120 laimėtojų galės realizuoti savo idėjas padedant projektui „Prisijungusi Lietuva“.
  • Projekto „Prisijungusi Lietuva“ tikslas – palengvinti, supaprastinti, paįvairinti Jūsų bendruomenės narių kasdienybę, padėti Jūsų žmonėms drąsiau ir saugiau žengti į skaitmeninę erdvę.

Kurkime išmanesnę Lietuvą kartu!
Prisijunkite!

Sekite projekto naujienas Facebook paskyroje.


Bendraukime

Projekto koordinatorių kontaktai

Klaipėdos, Tauragės,
Šiaulių ir Telšių apskritys:

Deimantė Ežerskytė

+370 614 84068

deimante.ezerskyte@prisijungusi.lt

Utenos, Panevėžio,
Kauno apskritys:

Simona Gogelytė

+370 618 62589

simona.gogelyte@prisijungusi.lt

Alytaus, Marijampolės,
Vilniaus apskritys:

Arvydas Ruseckis

+370 698 24554

arvydas.ruseckis@prisijungusi.lt

Plačiau apie projektą „Prisijungusi Lietuva“

Projektu siekiama skatinti Lietuvos gyventojus įgyti reikalingų įgūdžių efektyviai, įvairiapusiškai, saugiai ir atsakingai naudotis internetu, į šias veiklas aktyviai įtraukiant vietos bendruomenes.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos Valstybės biudžeto lėšomis. (2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programa“, 2 prioritetas „Informacinės visuomenės skatinimas“, 2.2 investicinis prioritetas „IRT produktų ir paslaugų, elektroninės prekybos tobulinimas ir IRT paklausos didinimas“).

ES

Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.

IVPK LIA
RRT LNB VRM


Projekto draugai:

Tau Skautai