Spalio 31 d. Lietuvoje baigsis „Metų Saugesnio interneto mokytojo“ konkursas, kuriame paaiškės geriausia šalies mokytojų patirtis mokant moksleivius saugiau naudotis internetu. Konkursą organizuoja bendrovė TEO kartu su projektu „Saugesnis internetas“.

Konkurse kviečiami dalyvauti visi mokytojai, kurie moko saugaus ir etiško elgesio internete: rūpintis duomenų ir tapatybės apsauga, kovoti su elektroninėmis patyčiomis. Mokytojai kviečiami apibendrinti ir konkursui pateikti savo mokymo patirtį, metodiką ir idėjas.

Projekto „Saugesnis internetas“ Lietuvoje partnerio, asociacijos „Langas į ateitį“, direktorė Loreta Križinauskienė teigia, kad moksleiviai yra bene aktyviausia, drąsiausia ir kartu mažiausiai apsaugota interneto naudotojų grupė. „Deja, tėvų ir mokytojų galimybės susekti, kokie santykiai klostosi tarp vaikų virtualioje erdvėje, yra ribotos. Tam ir svarbi mokytojų pagalba – išmokyti vaikus suprasti ir atskirti, kokie pavojai jų tyko, kaip juos atpažinti ir kaip elgtis, jeigu patenkama į abejotinas ar net nusikalstamas situacijas“, – sako „Langas į ateitį“ direktorė L. Križinauskienė.

TEO užsakymu atliktas reprezentatyvus Lietuvos interneto vartotojų tyrimas atskleidė, kad kas ketvirtoje šeimoje apie saugų elgesį internete su vaikais nėra kalbamasi. Būtent todėl imtasi ieškoti mokytojų, kurie turi sukaupę daugiau patirties, kaip padėti vaikams būti saugesniems internete.

„Elgesio įgūdžiai formuojasi šeimoje ir mokykloje. Svarbu, kad, padedant mokytojams, jaunieji internautai suvoktų, kas elektroninėje erdvėje saugu, naudinga, o kas netinka, kelia grėsmę, kada reikia kreiptis suaugusiųjų pagalbos. Norime atrasti geriausias mokytojų patirtis ir paskatinti jomis dalintis. Ugdyti saugumo įgūdžius virtualioje erdvėje svarbu nuo pat mažens“, – teigia TEO generalinis direktorius Kęstutis Šliužas.

Laimėtojai bus paskelbti pardos „Mokykla 2014“ metu, o kiti šalies mokytojai galės pasisemti idėjų iš pateiktų darbų: geriausia saugesnio interneto mokymo medžiaga bus skelbiama viešai. Konkurso laimėtojai bus apdovanoti TEO įsteigtais prizais: nešiojamais ir planšetiniais kompiuteriais, nemokamu „TEO Wi-Fi“ belaidžiu internetu.

Darbus konkursui mokytojai gali pateikti iki š. m. spalio 31 d., konkurso sąlygos skelbiamos tinklalapyje www.epilietis.eu, skyrelyje „Saugumas internete“.

Apie „Saugesnio interneto projektą“
„Saugesnis internetas“ – tai Europos Komisijos Informacinės visuomenės direktorato programa, nuo 1999 metų vykdoma visose ES šalyse. Programos tikslai – skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis jo technologijomis bei apsaugoti vaikus, kovojant su neteisėtu ir žalingu interneto turiniu bei elgesiu. Programą Lietuvoje šiuo metu vykdo Švietimo informacinių technologijų centras, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, asociacija „Langas į ateitį“ ir viešoji įstaiga „Vaikų linija“, bendradarbiaujant su bendrove TEO.

Daugiau informacijos:
Rita Šukytė,
asociacija „Langas į ateitį“, tel. 8-5 2397813