Asmeninės informacijos skelbimas ir su tuo susiję pavojai

Metodinėje medžiagoje vartojamos nuorodos

  1. Health literacy. The solid facts. https://www.euro.who.int/en/publications/abstracts/health-literacy.-the-solid-facts

Paprastai ir suprantamai BDAR esmė pateikta https://europa.eu/youreurope/business/dealing-with-customers/data-protection/data-protection-gdpr/index_lt.htm

3. Spaudoje dažnai pasirodo pranešimų apie vagystes pasinaudojus informacija, aptikta socialiniuose tinkluose, pavyzdžiui, Nepilnamečiui klaipėdiečiui socialiniame tinkle paskelbus apie išvykimą iš buto, vagys įsibrovė į jo tėvo butą ir pavogė nemažai daiktų.

4. https://www.draugiskasinternetas.lt/wp-content/uploads/2018/08/Nuotrauku_skelbimas.pdf

Kas turėtų būti leidžiama vaikams internete, ir kaip jie turėtų susitarti su tėvais, galite sužinoti https://e-etika.lt/wp-content/uploads/2020/04/Seimos_susitarimas_SEC.pdf.

Vaizdo pamokėlė, kaip apsisaugoti nuo duomenų išviliojimo: https://youtu.be/Z46VMJvQwC8. Trukmė 2 min.

12 kritinio mąstymo patarimų https://www.prisijungusi.lt/savarankiskas-mokymasis/12-kritinio-mastymo-patarimu/

Pasitikrinkite savo kritinio mąstymo žinias: https://www.prisijungusi.lt/ar-mastote-kritiskai/.

Patariame susipažinti su pamokėle „Vaikų apsauga nuo interneto grėsmių“ https://www.epilietis.eu/kursai/vaiku-apsauga-nuo-interneto-gresmiu/ ir ją pasiūlyti mokinių tėvams.

Ką pasakoja vaikai apie grėsmes internete? Pasiklausykite VšĮ “Vaikų linija” psichologės J. S. Jasiulionės pasakojimo (trukmė 24 min.), https://youtu.be/Tbl39zIsSUE

Pamokėlė – viktorina, tinkanti mokiniams nuo 7 klasės: https://www.epilietis.eu/kursai/saugesnio-interneto-viktorina-2/

Daug naudingų saugesnio interneto patarimų vaikams, tėvams ir mokytojams rasite www.draugiskasinternetas.lt

Vyresniems mokiniams, tėvams ir mokyklos bendruomenei pravers įvairios pamokos https://www.epilietis.eu/category/mokymai/.

Mokytojai svetainėje https://www.epilietis.eu/saugumas-internete/ suras daug medžiagos ir idėjų saugesnio interneto pamokoms.