Skaitmeninė savaitė 2022

Skaitmeninė savaitė (angl. ALL DIGITAL Week) – visoje Europoje organizuojama kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija, kuri siekia paskatinti ES šalių piliečius nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, atrasti technologijas, jų kuriamą naudą, pasinaudoti skaitmeninėmis galimybėmis savo kasdienėje bei profesinėje veikloje. Šiais metais akcija grįžta į Lietuvą gerokai išaugusi – ji tęsis net 5 savaites: kovo 14 – balandžio 14 dienomis, todėl ji vadinama dar ir „Skaitmeninėmis savaitėmis 2022“.

Skaitmeninės savaitės 2022  koordinatorius Lietuvoje – asociacija „Langas į ateitį“

Informacija apie akciją ES: www.alldigitalweek.eu

 

Akcijos draugai:

       lnb   draugiskas     Atea        

Kviečiame dalyvauti renginiuose!

 

1-oji savaitė: 2022 m. kovo 14-18 d.

Savaitės tema: kokie mano skaitmeniniai įgūdžiai?

Šią savaitę visus skatiname įsivertinti savo skaitmeninius įgūdžius, aptikti jų spragas ir atrasti galimybių šiuos įgūdžius patobulinti. Skaitmeninių žinių kelrodis – Europos skaitmeninio raštingumo supratimo ir tobulinimo sistema piliečiams (DigComp).

 

2-oji savaitė: 2022 m. kovo 21-25 d.

Savaitės tema – kibernetinio saugumo žinios ir saugesnis elgesys internete.

 • Pasitikrinkite žinias: ar esi saugus internete?
 • Sužinokite daugiau savarankiškai:
 • Transliacijų internetu įrašai.
  • Kovo 22 d. 11 val. Kibernetinio saugumo iššūkiai ir grėsmės. Seminaro metu nagrinėjamos pagrindinės kibernetinės grėsmės, atskleidžiami sukčių ir kibernetinių nusikaltėlių dažniausiai naudojami būdai, analizuojama, kodėl žmonės yra linkę užkibti ant sukčių kabliuko. Seminaras skirtas interneto naudotojams, kurie domisi kibernetiniu saugumu ir sukčių naudojamais metodais. Transliacijos partnerė – Nacionalinė skaitmeninė koalicija Lietuvoje, pranešėja – Renata Danielienė. Transliacijos įrašas.
  • Kovo 23 d. 11 val. Pažinti sukčių – įgūdis: mokomės saugaus elgesio internete. Retas iš mūsų ničnieko nėra girdėjęs apie bjaurius finansinių sukčių darbelius bei jų keliamas grėsmes. Nepaisant to, kasmet Lietuvoje nuo tokių apgavysčių nukenčia šimtai gyventojų. Transliacijos metu kompetentingi finansinių nusikaltimų prevencijos ekspertai patars, kaip stiprinti savo budrumą, ką privalome žinoti apie finansus ir internetą, kad neužkibtume ant sukčių kabliuko, galiausiai – kaip elgtis, atsidūrus įtarimus keliančioje situacijoje. Transliacijos partnerė – Lietuvos bankų asociacija. Transliacijos įrašas.
  • Kovo 24 11 val. Kodėl elektroniniai sukčiai laimi? Socialinė inžinerija – veiksmingas įrankis nusikaltėlių rankose. Transliacijos partnerė – ATEA.
 • Kovo 21-25 d. Diskusijos įrašas Kas vilioja vaikus į internetą ir kaip juos apsaugoti nuo ten tykančių pavojų (skirta tėvams, „Draugiškas internetas“).

 

3-ioji savaitė: 2022 m. kovo 28 d. – balandžio 1 d.

Savaitės tema – gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos (STEM) įgūdžių gerinimas ir mergaičių bei moterų skatinimas rinktis STEM studijas ir karjerą.

 • Transliacija internetu
  • Kovo 31 d. 15 val. Ką studijuoti, kad dirbtum įdomų ir kūrybingą darbą? Technologijoms keičiant darbo rinkos poreikius, ypač išaugo suvokimas, kad mokinių pasiekimai STEAM srityje ir jų patrauklumas yra žmonijos galių ir ekonomikos augimo atspindys. Šis laikmetis ypač palankus mergaitėms ir merginoms, kurios dar mokykloje nusprendė atrasti kelią STEAM srityje ir palengvinti ateities studijų pasirinkimą.  Seminaro metu pasidalinsime merginų, turinčių ilgametę patirtį  technologijų sektoriuje patarimais į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint ne tik sėkmingai studijuoti STEAM, bet ir dirbti kūrybingą bei įdomų darbą šioje srityje. Peržvelgsime naujausias neformalaus švietimo Europoje tendencijas, profiliavimo įrankius efektyvesniam profesijos STEAM srityje pasirinkimui. Transliacijos partneris– Baltijos edukacinių technologijų institutas. Transliacijos įrašas.
 • Sužinokite daugiau savarankiškai: įvairių paskaitų apie inovatyvias technologijas, programavimą, kaip pasirengti skaitmeniniams darbams įrašai.

 

4-oji savaitė: 2022 m. balandžio 4-8 d.

Savaitės tema – skaitmeninių įgūdžių tobulinimas.

 

5-oji savaitė: 2022 m. balandžio 11-14 d.

Savaitės tema – skaitmeninio raštingumo skatinimas ir kova su dezinformacija.

 


Informacija renginių organizatoriams

Šiame skyrelyje dalinamės metodine medžiaga ir informacija, kuria kviečiame naudotis akcijos „Skaitmeninė savaitė 2022“  („Skaitmeninės savaitės 2022“) šviečiamųjų veiklų organizatorius.

Dėkojame už bendradarbiavimą ir kviečiame tapti aktyviais akcijos dalyviais!

Atributika

„Skaitmeninių savaičių“ atributika, kuria kviečiame naudotis informuojant savo bendruomenę apie vyksiančias akcijos veiklas:

Akcijos grotažymės

 • #ADWeeks2022
 • #AllDigitalWeeks
 • #SkaitmenineSavaite

Užregistruokite savo renginį

Skaitmeninės savaitės 2022 renginio organizatorius kviečiame savo renginius registruoti Europos žemėlapyje https://www.alldigitalweek.eu/

 1. Pasirinkite ADD YOUR EVENT 2022.
 2. Pirmiausia susikurkite paskyrą (CREATE YOUR ACCOUNT), – nurodykite savo e. paštą ir sugalvokite slaptažodį.
 3. Prisijunkite – LOG IN.
 4. Pasirinkite ADD YOUR EVENT 2022.
 5. Pasirinkite lietuvių kalbą.
 6. Pridėkite savo organizuojamą renginį užpildydami privalomus laukus, pažymėtus *.

Ačiū už bendradarbiavimą ir atstovavimą Lietuvai Europoje!!!