Kaip saugiau ir išmaniau elgtis internete

Šiandien didelė dalis kasdienio gyvenimo vyksta elektroninėje erdvėje. Čia užsukame rasti informacijos, apsipirkti, užsisakyti įvairių paslaugų ir, aišku, bendrauti, susipažinti su įdomiais žmonėmis. Internete, kaip ir įprastiniame pasaulyje reikia elgtis atsargiai ir protingai, mokėti apsaugoti savo duomenis ir privatumą, skirti tikrą informaciją nuo apgaulės, padėti apsisaugoti vaikams ir naujokams.

Ši pamoka sudaryta iš dviejų dalių – pirmojoje susipažinsite bendrai su duomenų apsauga internete, antrojoje sužinosite, kaip saugiai bendrauti internete, dalyvauti socialiniuose tinkluose, naudotis elektroninėmis paslaugomis. Po kiekvienos dalies galėsite pasitikrinti savo žinias.

Trumpas pamokėlės turinys:

  • asmens duomenų apsauga,
  • privatumo internete apsauga,
  • pagrindinės duomenų apsaugos taisyklės,
  • saugaus elgesio ir bendravimo internete patarimai,
  • kaip saugiau dalyvauti socialiniuose tinkluose, ką patarti jauniausiems jų dalyviams,
  • kaip atpažinti netikrą informaciją ir apsisaugoti nuo apgaulės,
  • kaip saugiau naudotis e. paslaugomis ir saugesni prisijungimo būdai.
Šią pamoką parengė asociacija „Langas į ateitį“, padedanti gyventojams plačiau susipažinti su skaitmeninių technologijų vartojimu ir prisidedanti prie žinių visuomenės kūrimo Lietuvoje.

Projektą „Technologinė kūryba trečiojo amžiaus universitete“ vykdo Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas kartu su partneriais Kauno trečiojo amžiaus universitetu ir VšĮ „Kūrybinių technologijų akademija“. Projektas skirtas vyresniojo amžiaus žmonėms, siekiantiems išmokti technologinės kūrybos ir tuo pačiu tobulinti skaitmeninius gebėjimus. Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Parašykite autoriams, jei pastebėsite netikslumų ar turėsite pastabų.

Užsukite į interneto svetainę epilietis.eu, kur rasite daugiau įvairių pamokėlių saugumo internete, elektroninių paslaugų, skaitmeninės kūrybos ir kitomis temomis.