Saugios e. erdvės ženklas

Europos mokyklų tinklas „European Schoolnet“ sukūrė „Saugios e. erdvės ženklą“ – Europos mokyklų akreditavimo sistemą. Tai yra didžiulis žingsnis į priekį, siekiant plėtoti ir palaikyti aukštus saugios e. erdvės standartus.

Kviečiame Lietuvos mokyklas jungtis į „Saugios e. erdvės ženklo“ bendruomenę!

 

Dažniausiai užduodami klausimai

Saugios e. erdvės ženklo infografikas.

Saugios e. erdvės ženklo svetainė – www.esafetylabel.eu (lietuviška svetainės aplinka pasiekiama pasirinkus kalbą viršutiniame dešiniajame svetainės kampe).

 

Ženklą sudaro:

 

1. Akreditacija

Mokyklos gali įvertinti savo patirtį ir gauti saugios e. erdvės akreditaciją. Po savo veiklos įvertinimo jos turės mokyklos poreikius atitinkantį veiklų planą, kurį galės panaudoti siekdamos aukštesnio saugios e. erdvės lygmens.

 

2. Ištekliai

Svetainėje www.esafetylabel.eu mokyklos gali susipažinti su nuolat besiplečiančiais ištekliais: saugios e. erdvės patarimais, gairėmis, pasitikrinimo sąrašais ir šablonais.

 

3. Interneto bendruomenė

Vartotojai ir ekspertai dalijasi naudingais patarimais, ištekliais, konsultacijomis ir informacija apie saugios e. erdvės klausimus, padeda vienas kitam ir dalijasi veiksmingos patirties pavyzdžiais.

 


Programą Lietuvoje vykdo projektas „Saugesnis internetas“.

Programą administruoja asociacija „Langas į ateitį“.
Kontaktai: Rita Šukytė, rita.sukyte@langasiateiti.lt, 8-5 2397813

Saugios e. erdvės ženklas – tai daugiašalis projektas, kurį remia žymios bendrovės „Liberty Global“, „Microsoft“, „Telefonica“ ir kt., Europos valstybių (Belgijos (Flandrijos), Kipro, Graikijos ir Portugalijos) švietimo ministerijos, Europos mokyklų tinklas „European Schoolnet“ bei Europos saugesnio interneto centrai.

Papildomi šaltiniai (anglų kalba):