Saugesnio interneto savaitė 2020

2020 m. vasario 11d. vyksianti Saugesnio interneto diena bus minima daugelyje pasaulio šalių (daugiau nei 150 šalių) jau 17-ą kartą.

Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyks visą savaitę, organizuojant teminę akciją Saugesnio interneto savaitė.

 

 

Atributika

Saugesnio interneto savaitės atributika, kuria kviečiame naudotis informuojant savo bendruomenę apie vyksiančias akcijos veiklas.

Saugesnio interneto dienos logotipas:  JPG formatas, PNG formatas (permatomas).
Saugesnio interneto savaitės logotipas: JPG formatas, PNG formatas (permatomas).

Facebook viršeliai: Saugesnio interneto savaitė, Mes dalyvaujame!

Saugesnio interneto savaitės plakatas A3: JPG formatas.

Skydeliai interneto svetainei

Akcijos plakatas su veiklomis

Pristatomasis straipsnis interneto svetainei

Veiklų dalyvio pažymėjimas


 

Akcijos grotažymės

#SID2020
#SaugusInternete
#PrisijungusiLietuva

 

Renginiai

 

Pokalbis „Influenceris” – ar tikrai svajonių gyvenimo būdas?“

  Data: 2020 m. vasario 10 d. 13:00 val.

  Diskusija jaunimui aktualia tema apie apie socialinių tinklų iššūkius, nuomonės formuotojų gyvenimo būdą.

  Realybė prieš virtualią realybę. Nematoma socialinių tinklų pusė. Skaitmeninės erdvės pavojai. Su kokiais iššūkiais susiduria žinomi Lietuvos influenceriai?

  Diskusijos moderatorius: televizijos ir radijo laidų vedėjas Lukas Keraitis

  Dalyviai: nuomonės socialiniuose tinkluose formuotojas Naglis Bierancas, radijo laidų vedėja Simona Albavičiūtė – Bandita, broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai.

   

  Transliacijos data: 2020 m. vasario 11 d. 11:00 val.

  Nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=j9tiAuLHeSw

  Be interneto savo kasdienybės nebeįsivaizduojame: statistikos duomenimis, 73 proc. 16-74 metų Lietuvos internautų juo naudojasi kasdien. Dažniausiai – bendravimui, informacijos paieškai ir bankininkystei: bankų paslaugos jau seniai prieinamos visur, kur veikia interneto ryšys. Tačiau į tendencijas žvalgosi ir sukčiai, vis dažniau ieškantys patiklių aukų virtualioje erdvėje. Kokie dažniausi sukčiavimo būdai ir kaip išsaugoti budrumą? Seminaro metu ekspertai pasidalins pavyzdžiais bei patarimais.

  Moderatorius: Valerija Kiguolienė, Lietuvos bankų asociacijos komunikacijos vadovė.

  Dalyvauja: Lietuvos banko ir komercinių bankų ekspertai.

  Testas. Pasitikrinkite, ar esate atsparus sukčių pasiūlymams!

  Transliacijos data: 2020 m. vasario 13 d. 11:00 val.

  Nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=Z5y4BOzgcJQ

  Sekstingas (anglų k. žodžių sex ir texting junginys) – tai seksualaus turinio žinučių, apnuoginto kūno vaizdų, filmukų siuntimas ar gavimas naudojantis skaitmeninėmis technologijomis. Sekstingo proveržis yra neatsiejamas nuo išmaniųjų įrenginių, socialinių tinklų, pažinčių programėlių progreso ir dažniausiai suvokiamas kaip simpatijos, seksualumo išraiška, pažinties mezgimas ar santykių išlaikymas, flirtas, žaidimas. Savanoriškai siunčiamas erotinis vaizdas ar tekstas mylimam žmogui, nesitikint, kad jį pamatys kiti žmonės. Šis bendravimo pobūdis itin populiarus paauglių tarpe, tačiau neretai gali virsti virtualaus intymumo spąstais. Kas nutinka, kai meilė baigiasi ir santykiams pašlijus erotiniai vaizdai yra paviešinami? Kada sekstingo „žaidimai“ gali tapti nusikaltimu? Kaip elgtis nukentėjus ir kur kreiptis pagalbos?

  Moderatorius: radijo laidų vedėjas Richardas Jonaitis.

  Pašnekovai: VšĮ “Vaikų linija” psichologė Dr. Jurgita Smiltė Jasiulionė, Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė Kristina Mišinienė, Sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo tyrimo 5-osios valdybos 1-ojo skyriaus viršininkas Sergej Chaniutko.

   

   


  Veiklų metodinė medžiaga

  Šiame skyrelyje pateikiame įvairių šviečiamųjų saugesnio interneto veiklų metodinę medžiagą. Kviečiame ją pritaikyti savo ir akcijos dalyvių poreikiams.

   

  Edukacinė veikla „Apuoko pamokėlės“

   


   

  Konkursas bibliotekininkams ir e. skautams

  Saugesnio interneto savaitės proga skelbiame konkursą bibliotekininkams ir e. skautams „Aš žinau kaip būti saugiu internete“.

  Darbai konkursui turi būti siunčiami iki š.m. vasario 17 d.

  Visa informacija – konkurso taisyklės.


   

  Akcijos pristatymo transliacija

  2020 m. sausio 9 d. iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vyko vaizdo transliacija „Saugesnio interneto savaitė Jūsų bibliotekoje“, kurioje pristatėme artėjančią Saugesnio interneto savaitę. Kviečiame žiūrėti!


   

  Rezultatai / ataskaita

  Pasibaigus Saugesnio interneto savaitei, kviečiame bibliotekas pasidalinti informacija apie organizuotas veiklas, užpildant žemiau pateiktą ataskaitos formą.

  Ataskaitą kviečiame pildyti pasibaigus visai savaitei, iki 2020 m. vasario 18 d. Lauksime vienos ataskaitos iš viešosios bibliotekos (tai yra į vieną ataskaitą įtraukiant ir filialuose vykusias veiklas, nurodant veiklose dalyvavusių vaikų, jaunuolių ir suaugusiųjų skaičių).

  Prizus įteiksime 10 aktyviausiai akcijoje dalyvavusių bibliotekų!

  Ataskaitos forma