Saugesnio interneto savaitė 2020

2020 m. vasario 11d. vyksianti Saugesnio interneto diena bus minima daugelyje pasaulio šalių (daugiau nei 150 šalių) jau 17-ą kartą.

Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyks visą savaitę, organizuojant teminę akciją Saugesnio interneto savaitė.

 

 

Atributika

Saugesnio interneto savaitės atributika, kuria kviečiame naudotis informuojant savo bendruomenę apie vyksiančias akcijos veiklas.

Saugesnio interneto dienos logotipas:  JPG formatas, PNG formatas (permatomas).
Saugesnio interneto savaitės logotipas: JPG formatas, PNG formatas (permatomas).

Facebook viršeliai: Saugesnio interneto savaitė, Mes dalyvaujame!

Saugesnio interneto savaitės plakatas A3: JPG formatas.

Skydeliai interneto svetainei

Akcijos plakatas su veiklomis

Veiklų dalyvio pažymėjimas

 


 

Akcijos grotažymės

#SID2020
#SaugusInternete
#PrisijungusiLietuva

 

Veiklų metodinė medžiaga

Šiame skyrelyje pateikiame įvairių šviečiamųjų saugesnio interneto veiklų metodinę medžiagą. Kviečiame ją pritaikyti savo ir akcijos dalyvių poreikiams.

 

Transliacija internetu „Sukčiai internete: kaip apsisaugoti?“

  Transliacijos data: 2020 m. vasario 11 d. 11:00 val.

  Nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=j9tiAuLHeSw

  Be interneto savo kasdienybės nebeįsivaizduojame: statistikos duomenimis, 73 proc. 16-74 metų Lietuvos internautų juo naudojasi kasdien. Dažniausiai – bendravimui, informacijos paieškai ir bankininkystei: bankų paslaugos jau seniai prieinamos visur, kur veikia interneto ryšys. Tačiau į tendencijas žvalgosi ir sukčiai, vis dažniau ieškantys patiklių aukų virtualioje erdvėje. Kokie dažniausi sukčiavimo būdai ir kaip išsaugoti budrumą? Seminaro metu ekspertai pasidalins pavyzdžiais bei patarimais.

  Moderatorius: Mantas Zalatorius, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas. Dalyvauja: Lietuvos banko ir komercinių bankų ekspertai.

   


   

  Akcijos pristatymo transliacija

  2020 m. sausio 9 d. iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vyko vaizdo transliacija “Saugesnio interneto savaitė Jūsų bibliotekoje”, kurioje pristatėme artėjančią Saugesnio interneto savaitę. Kviečiame žiūrėti!


   

  Rezultatai / ataskaita

  Pasibaigus Saugesnio interneto savaitei, kviečiame bibliotekas pasidalinti informacija apie organizuotas veiklas, užpildant žemiau pateiktą ataskaitos formą.

  Ataskaitą kviečiame pildyti pasibaigus visai savaitei, iki 2020 m. vasario 18 d. Lauksime vienos ataskaitos iš viešosios bibliotekos (tai yra į vieną ataskaitą įtraukiant ir filialuose vykusias veiklas, nurodant veiklose dalyvavusių vaikų, jaunuolių ir suaugusiųjų skaičių).

  Prizus įteiksime 10 aktyviausiai akcijoje dalyvavusių bibliotekų!

  Ataskaitos forma